MUUSEUMIÖÖ


16. mail toimub Muuseumiaasta üks suurüritustest - esmakordselt viiakse üle-eestiliselt läbi MUUSEUMIÖÖ. Muuseumid on tasuta avatud kell 19-24, muuseumides toimuvad eriprogrammid.

Euroopas tähistatakse muuseumiööd juba viiendat aastat ligi 2000 muuseumis vahetult rahvusvahelisele Muuseumipäevale (18.mai) eelneval laupäeval.

Nii toimub ka selleaastane Muuseumiöö Eestis 16.mail, mil paljud muuseumid on külastajatele avatud hiliste öötundideni ja TASUTA.

Muuseumiöö selleaastaseks võtmelauseks on „ÖÖS ON ASJU!” Ühiselt planeeritakse kõikides muuseumites samaaegselt ja ainult sel ööl eksponeerida mõnd olulist ja huvitavat museaali. Muuseumiöö eriprogrammide raames on külastajatel võimalik osa saada väga eriilmelistest loomingulistest  tegevustest: toimuvad kontserdid, viktoriinid, mälumängud, etendused, viiakse läbi haridusprogramme, temaatilisi ekskursioone, osaleda saab käelistes  tegevustes ja töötubades.

Muuseumiööl osalemiseks on oma nõusoleku andnud rohkem kui 50 muuseumit üle Eesti.

Ootame kõiki muuseumisõpru ja-huvlisi esimesele üle-eestilisele muuseumiööle, millest võiks Euroopa eeskujul saada traditsioon ka Eesti muuseumielus.

ÖÖS ON ASJU!

 www.muuseum.ee